![]() |
Dr. Kollárné Déri Kriszti hivatalosan is angyal lett
Dr. Kollárné Déri Kriszti Havas Henrik "Henrik angyalai" című műsorában Csisztu Zsuzsával és Csézyvel közösen hivatalosan is angyal lett. |
![]() |
Sztárok és sztár iskola - Csengeri Attila ajánljaa LIFE & BUSINESS DESIGN INTÉZET Dr. Kollár Iskoláját“Nagy szeretettel ajánlom az iskolát mindenkinek, aki fejleszteni akarja saját magát, vállalkozását és környezetét!” Csengeri Attila színész, musical és operett énekes |
![]() |
Sztárok és sztár iskola - Gyulai Júlia Európa-bajnok ajánljaa LIFE & BUSINESS DESIGN INTÉZET Dr. Kollár Iskoláját“Hiszek az iskolátok hatékonyságában, szeretettel ajánlom mindenkinek!”Gyulai Júlia, Európa-bajnok táncos-koreográfus(A fiatal tehetség, aki dolgozott Brad Pitt-el) |
![]() |
Sztár képzők és sztár iskolák - a beregszászi főiskola ajánlja
A II. Rákóczi Ferenc Főiskola ajánlja a Dr. Kollár Iskola képzéseit.
|
![]() |
Sztár képzők és sztár iskolák - a PÉCSI EGYETEM ajánlja
|
![]() |
Sztár tudósok és sztár coachok - PhD Dr. Tőzsér János ajánlja"A filozófia a kritikai gondolkodás legjobb tanítómestere. Hidd el, szükséged van rá!" PhD Dr. Tőzsér János filozófus, egyetemi docens, a Kaposvári Egyetem tanára, a Doktori Tanács tagja, több hazai és nemzetközi tudományos cikk, valamint könyv szerzője |
![]() |
Sztárok és sztár coachok - Baranyai Annamária ajánlja
|
![]() |
Sztárok és sztár coachok - Dr. Szabó Tünde ajánlja"A Kollár Coaching Iskola nagy segítségemre volt, hogy a mediáció szakmai hátterét teljeskörűen megismerhessem és a gyakorlatok során elsajátíthassam. Vezető tanáraink, Krisztina és József minden tudásukkal azon voltak, hogy képességeinkhez mérten sajátos feladatokkal segítsenek bennünket a tudás megszerzéséhez. Az oktatás során magasszintű tematika alapján haladtunk, mint hallgató minden nap kihívásokkal teli élményekkel és tudással gazdagodtam, amelyet ezúton is köszönök!"Dr. Szabó Tünde, úszó olimpikon (ezüstérmek: EB, VB, Olimpia), a Magyar Úszó Szövetség főtitkára |
![]() |
Sztárok és sztár coachok - Keresztes Ildikó ajánlja"Örvendek, hogy megismertem Dr.Kollárné Déri Krisztinát és Dr.Kollár Józsefet. Felkeltette az érdeklődésemet a módszer amivel dolgoznak, folytatni szeretném. Ajánlom szeretettel mindenkinek"
|
![]() |
Sztárok és sztár coachok - Mahó Andrea ajánlja"Nagyon örvendek, hogy kapcsolatba kerültem két fantasztikus emberrel: Dr. Kollárné Déri Krisztinával és Dr. Kollár Józseffel, akik által megismertem a coach fontosságát és mindenkinek szeretettel ajánlom."Mahó Andrea, eMeRTon és Artisjus díjas, színésznő, énekesnő, Sir Andrew Lloyd Webber magyar kedvenc női előadóművésze |
![]() |
Sztárok és sztár coachok - Katus Attila ajánlja"Örülök, hogy megismerhettem az Iskola vezetőit és képzését, akiknek segítségével új, egészségtudatos személetek születnek.. Szeretettel ajánlom mindenkinek, aki nyitott az új dolgokra, a változásokra és a hosszútávú megoldásokra!"
|
![]() |
Sztárok és sztár coachok - Balogh Emese ajánlja"Krisztinek és Józsefnek küldöm szeretettel a szívből jövő ajánlásomat: Az ontológiai coaching megtanít arra, hogy előbb önmagunk, majd másoknak segítve utat találjunk a lét egyetemes horizontja irányába. Ebben az iskolában képessé váltam más dimenziókból szemlélni önmagamat, másokat, önmagam és mások környezetének, kapcsolatainak összességét. Szeretettel ajánlom Mindenkinek, aki kitörni vágyik a sablonok világából."Balogh Emese, vezető ásványvízgyártó tulajdonosnője, a Cafe Archibald Tudásközpont alapítója és tulajdonosa, mester coach |
![]() |
Sztárok és sztár coachok - Kiss Lenke ajánlja"Szeretettel ajánlom ezt a minőségi oktatást mindenkinek! Óriási szükség van rátok... csak ajánlani tudom mindenkinek!"Kiss Lenke, Magyarország legendás női kosárlabdázó ikonja Egyedülálló, fantasztikus eredményei: 328-szoros válogatott, Eb-bronzérmes, 4-szeres magyar bajnok, Európa-válogatott, 4-szeres "Év játékosa" A mezőnyből és palánk alól is rendkívül ponterős, domináns center, olimpiai gólkirály! A Halhatatlan Klub tagja |
|
Sztárok és sztár coachok - Nagy Sándor ajánlja"Örültem, hogy megismerhettem a Dr. Kollár Iskola alapítóit, munkájukat! Nagy Sándor
|
![]() |
Közszereplők és sztár coachok - Lengyel Szilvia ajánlja"Az ontológiai coaching eszköztárának segítségével nem a problémákban süllyedünk el, hanem az elképzelhető és elfogadható, alkalmas megoldások fényében és akarásában tudunk túllépni rajtuk. Erre lenne szüksége mindenkinek! Kriszti és József az ehhez vezető utat mutatja meg kiválóan."
Lengyel Szilvia, országgyűlési képviselő |
![]() |
Sztárok és sztár coachok - Koós Réka ajánlja"Régóta tervezgettem, hogy megismerkedek a Life Coaching-gal. Egy új és izgalmas világba csöppentem és kíváncsian várom, mi sül ki belőle. Kacérkodom a gondolattal, hogy a tanfolyamot is elvégzem nálatok!" Koós Réka
|
Alternatív Müller Péter (sorozat)
Müller Péter (jel)tolmácsa vagyok: Fordítóprogram Müller Péter írásaihoz
A sorozat összes tagja itt található meg és olvasható el.
Déri Kriszti Heti útravalója 6.: "Szép múlt vár ránk!" (Dr. Kollár József)
Ma PhD Dr. Kollár József útmutatójához tartom magam: "Szent keretezi a profánt"
Mai hátráltató: Müller Péter Heti útravaló 55.
Ez egy kissé szomorú útravalónak tűnik, pedig nem az.
Jöttem is meg nem is, hoztam is meg nem is, mondtam is valamit és nem is, értelmesnek tűnik, pedig nem az.
Amikor a hétköznapokban élsz, nem gondolsz a múlandóságra. Olyan természetes az egész.
Rákerestem az Interneten erre a kifejezésre: "Szalad az idő". A Google saját statisztikája a következőt mutatja: Nagyjából 346 000 találat (0,24 másodperc). És ez csak az Internet, csak egyetlen kereső, csak egyetlen kifejezésre. Ez azt bizonyítaná, hogy nem gondolunk a mulandóságra? Ne gondolj az elefántra! Ne gondolj a mulandóságra, csak úgy írogassunk, zenélgessünk róla. Egyedül Müller Péter olyan okos, hogy gondol rá. Ő az első, akit e téma érdemben foglalkoztat, "most látom, milyen óriás ő" (József Attila).
Tegnap, ma, holnap, holnapután - tipeg az idő előre, közönyösen, magától értetődően. Így is mondjuk: szürke hétköznapok.
Ez az ipari társadalomból örökölt statikus idő. De miről szól, hogy "Megyünk, de mégsem közeledünk" (Quimby: Szellő)? Isten hozott a dinamikus időben! Légy üdvözölve a XXI. században, az információs társadalomban! A kohászati gépek helyett itt az idő dübörög. Nem tipeg, nem közönyös, nem magától értetődő. Ez a hozzáállás és elgondolás a szürke, rendkívül elcsépelt, unalmas, klisé, nem az idő az. Szürke és unalmas látomás az időről és az életről.
A ma, a holnap és a tegnap is az volt. Így élsz. Eszedbe sem jut, hogy ünnepben létezel. Néha unatkozol, néha izgulsz, gyakran türelmetlenül lesed az órádat, várod, hogy múljon az idő. Így, ilyen siváran pereg le a por életed homokóráján. Percek, órák, napok, néha hónapok kincseit szórod szerteszét, nem is veszed észre, milyen csodában élsz.
Már aki. Nálunk ugyanis a "szent keretezi a profánt" (Dr. Kollár József). Ezen belül azonban számos kényelmetlenség adódhat, az élet nem feltétlenül habostorta minden pillanatban, vidámpark, sunshine reggae és Müller Péter. Miért élvezzem, amit nem lehet? Ha eltöröm a bokám, nézzem a jó oldalát? Mi lenne, ha te törnéd el? Nézhetnéd. Ünnepeld meg magad!
Azt hiszed, a jókedvhez kell még valami plusz. Valami ráadás, valami ajándék, valami kis beteljesedés, vagy váratlan öröm, de ha például egy hosszú sebészeti kezelés után először kilépsz a kórház kapuján, hirtelen megörülsz a friss levegőnek, a zsúfolt villamosoknak, a szürke aszfaltnak, a közönyös járókelőknek.
És ha nem lépek ki a kórház kapuján? Ha egyszerűen csak teszem a dolgom? Egyszerűen boldog vagyok? Boldog a szerelemtől, boldog az anyaság érzésétől, boldog az anyámmal való találkozásban, boldog egy kiadós torna után, egy jó zene mámorában, boldog, mert megértettem a Thalesz-tételt, egy sort, fantasztikus gondolatot egy minőségi könyvből...? Csak úgy. Ez ismeretlen? Kiváltképpen azoknak, akik az ipari társadalomból jönnek vagy ott ragadtak, ahol minden izzasztó volt és bele kellett pusztulni a semmibe, a kommunista szombatokba, a szocializmus lázas építésébe..., az életbe. Esetleg azoknak, akik nem elegek önmaguknak, üresek és képtelenek jól érezni magukat a bőrükben. Honnan vesszük, hogy mindenki (MINDENKI) ilyen, így érez, így gondolkodik? Statisztikát ide! Ennek hiányában mindezt csak egy elavult ember, saját, elavult érzéseinek projekciójaként értékelem.
Vajon miért érzik jól magukat az emberek a wellness fürdőkben? Pedig nem kergetik őket sebészkéssel...
Úgy érzed, visszafogadott az Élet! Csodában jársz.
Ezzel az álszent szemforgatással egyszer és mindenkorra(?) leszámolt már Ady Endre:
"Ó hányszor kell a sírra néznünk,
Hogy vigasztaljuk önmagunk,
Dobjuk el a tettető álcát:
Ma ünnep van, ma sírhatunk."
(Ady Endre: Halottak napján)
Az idegenek hirtelen nem is olyan idegenek, hanem az embertársaid. A hosszú traumatológiai kezelés után úgy érzed: szeretsz közöttük lenni.
"Nem is tudják - gondolod -, milyen nagy dolog, hogy tudnak járni, futni, fölmászni a villamos lépcsőjén! Egyiküknek sem jut eszébe hálát adni az Istennek azért, mert működik a lába! Köszönöm, Uram, hogy járok!" A gyógyuló ember tekintete az igazi: elkezd látni. Látja, azt, hogy hány csoda és milyen szenvedés kell ahhoz, hogy az ember kimásszon a pokolból, feltámadjon a halálból. Örülsz, hogy cipő van a lábadon. Akit megcsap a múlandóság szele, rájön, milyen csoda élni.
Boldog vagy, hogy ha sántikálva is, de tudsz járni. A "fog ez menni!" örömét érzed. Élvezed a lépéseidet, és irigyeled az utcán igyekvőket.
Vagyis? Vagyis mi a recept? Mindenkit traumatológiára a SZOT üdülők helyett! Onnan kieresztjük őket és majd szépen örülnek neki, meg mindennek. Maguktól. Spontán, mert megmondtuk. Ó, "A lét elviselhetetlen könnyűsége"!
Az "Emlékezz a halálra!" mondás nem fenyegetést jelent, hanem azt, hogy szüntelenül tartsd ajándéknak az életedet - mert minden nap ünnepnap!
Csak a szarra emlékeze-eee-m! ("Csak a szépre emlékezem" Müller péteri átirata).
Memento mori (lat. 'emlékezzél a halálra'): a keresztény, főként a szerzetesi lelkiség egyik legfontosabb jelmondata volt a középkorban. A halált mint az örök életbe való átmenetelt állítja az ember elé: a jelen történéseinek (megpróbáltatásainak és örömeinek) súlyát és értékét ez teszi reálissá (vö. Róm 8,18).
Ha mindegyik nap ünnepnap volna, akkor nem lennének ünnepek. Nem ünnep minden nap. Jól vagyok, örülök az életemnek, a társamnak (szabadon helyettesítsünk ide 100 egyebet!): ez a "szent" keret. Ezen belül pedig elviseljük a (mindennapi) profán terheket. Ezért van, hogyha örömteli életet élünk, képesek vagyunk elfelejteni a sok rosszat, akadályt, zűrzavart. "Szép múlt vár ránk!" (Dr. Kollár József)
Kriszti 6. útravalója legyen most ez:
"Nagyon sok embernek a "szent" szó hallatán is borsózni kezd a háta. A "szentfazék, "szenteskedik" kifejezések jól példázzák azt, hogy korunk embere hogyan viszonyul azokhoz a szavakhoz, melyek számára egy elavult, idegen, a racionális viselkedéshez nehezen vagy egyáltalán nem illeszthető világból származnak. A papoktól megszabadulva bizonygatják, hogy velük minden rendben, csak kicsit idegesek, kicsi időnként elválnak, majd kicsit újra nősülnek és így tovább. A papoktól és pártitkároktól látszólag megszabadult kelet-európai kapitalizmus (pontosabban piacgazdaság) tudástermelő, életfogytig tanuló posztmodern hősei kamaszkoruk legszebb nyarát szeretnék évről-évre átélni, vagyis végleg megszabadulni a vallás- és a szocialista erkölcs utolsó maradványaitól is.
Semmi sem szent, minden mehet, ami hatékonyan segíti az érvényesülést, az előrejutást. Az ipari társadalom fokozatosan deszakralizálja a teret. Az élet homogén terében bármilyen irányba elindulhatunk, egyetlen érték van mindenütt: a siker. Mindenki frusztrált, aki nem menedzser, sportoló, bankár vagy popzenész, vagyis az ország. Szerencsére a fent leírtak karikatúraszerűen mutatják be a valóságot, a digitális kép azért ennél árnyaltabb.
Mindenki a "szentbe" vágyik. Ki így, ki úgy: néhányan Kiskegyedet olvasnak, mások ValóVilágot néznek és Müller Pétert olvasnak, persze jócskán van, aki mindezek elől Prousthoz és Kunderához menekül.
Ha ténylegesen létezne profán (vagyis a vallásos vagy kvázi-vallásos élmények átélésre teljesen képtelen ember), akkor ebben a profán, hétköznapi, szürke térben és időben a szemlélő számára a tér valóban abszolút homogén lenne, mindenféle kitüntettet rész nélkül, nem találna benne centrumot, valamiféle szilárd pontot, amire építhetné az életét szimbolizáló házát.
A profán tér homogenitásában nem lehetne "valódi" életet élni. Valójában, ezzel a fajta a homogén "sikertérrel" szemben, életünk terei nem egyneműek, minőségileg eltérő jegyeket mutatnak. Igenis léteznek (létezzenek!) kitüntetett helyek, olyan térrészek amelyek "szentek". A családi ebédlőasztal körül, a hálószobában, a táskánk zsebeiben?
Az átszellemültséghez ("szent" idő és "szent" tér) más stratégiák illeszkednek, mint a hűvös távolságtartást követelő kvázi-kereskedelmi tranzakciókhoz, a mindennapi, nagy monotonitást jelentő feladatok ellátásához.
A középpont, a centrum, a "szent tér" létrehozása a teremtéshez hasonló cselekvés. Mindez nem csupán a vallásos emberekre jellemző, hanem mindannyiunkra. Vagyis bármennyire is idegenül hangzik a nem vallásos emberek profán élettereit is "szent" terek emelik ki a káoszból és teszik élhetővé. Nemcsak a vidéken élőkét, akik gyakran saját kezükkel építették fel lakóhelyüket, hanem a nagyvárosi polgárokét is, aki számára szintén fontos a lakásuk, melyek "szent" terekként funkcionálnak.
Az információs társadalom a "szent" és a profán szintézisének (kapcsolatának, együttélésének) új módjait keresi.
A szent idő és szent tér a profán nélkül „vak”, a profán idő és profán tér a szent nélkül „üres”."
(Dr. Kollár József)